Divadlo

Teatro Pantomissimo in concert : Lenka Dusilová, Xavier Baumaxa, Radim Vizváry a Miřenka Čechová tiše pitvají lásku!

5
Průměr: 5 (3 hlasů)
Silent Love

Ještě jedna nová věc, než Miřenka Čechová a Radim Vizváry změní jména a utečou za hranice  - na jednom pódiu se sejdou (a sjedou?) s Xavierem Baumaxou a Lenkou Dusilovou. Kdo by to byl řekl?

„… nikdy s ničím, co se na jevišti kdy odehrálo, srovnatelné …“ : Derevo v Praze

4
Průměr: 4 (6 hlasů)
Derevo: Harlekin

Některé věci je dobré nenechat si ujít. Fyzické divadlo je teď hodně v módě, ale podívat se na představení, které vychází z autentického petrohradského undegroundu... i když, za dvacet let je hodně se může změnit ledacos. Dlouhá cesta. Výjimečná šance vidět novou show ruského Dereva, Harlekin, se naskýtá 30.března v žižkovském Paláci Akropolis.

Když Rakousko tančí ... rozhovor s Andreou Amort

5
Průměr: 5 (3 hlasů)
Taneční teorie v praxi aneb Weintretetanz Wiesenthal
Rozhovor s rakouskou taneční teoretičkou Dr.Andreou Amort o její knize Österreich tanzt a o hlavní taneční scéně ve Vídni - Tanz Quartier Wien (TQW).

Za tancem do Tanz Quartier Wien

5
Průměr: 5 (1 hlas)
Mary Wigman aneb z aktuálního repertoáru

Malý profil z velké vídeňské návštěvy - aneb kam ve spolkové metropoli za moderním tancem. 

Disciplüna: Síla brněnského zvyku

5
Průměr: 5 (3 hlasů)
Jan Mazák jako Caribaldi v Městském divadle Brno

Jako ironický špendlík si zabodlo Městské divadlo Brno do svého slušivého repertoárového oblečku inscenaci Síla zvyku, drama Thomase Bernharda v režii Hany Burešové.

Rusalka v metru - Ukvapený Kvapil?

5
Průměr: 5 (2 hlasů)
C:\Documents and Settings\Administrator\Plocha\DMK29ee87_NO_TEXT.JPG

V spektáklu jezerní merendy, Husa na Provázku v rámci projektu Cesta za Rusalkou vykročila za Kvapilovým libretem, vedena bratry Formany. Nejasná zrada z lidskosti, kterou duše nezvyklá nemůže pochopit a drcena realitou hroutí se tak do sebe, je tematickou sestrou Kvapilovy Princezny Pampelišky (1897).

Od velké operety k velké operetě (Divadlo v Dlouhé: U Hitlerů v kuchyni)

2
Průměr: 2 (4 hlasů)
C:\Documents and Settings\Venca Párek\Plocha\Zbytečnosti\uhitleru.jpg

Místo pohodové rodinné komedie z národních dějin nám režisér Jan Borna s celým ansámblem Divadla v Dlouhé přináší šokující jízlivou show o tom, jací jsme a jací jsme byli.

Divadlo Komedie v ohrožení a kulturní fronta ve zbrani

4
Průměr: 4 (6 hlasů)
C:\Documents and Settings\Venca Párek\Plocha\Zbytečnosti\ddp.ashx

Ředitel

Ředitel Divadla Komedie Dušan D. Pařízek oznámil, že pokud pražský magistrát nenavýší dosavadní 12 milionovou roční podporu jeho divadla, s koncem aktuálního grantu, který připadá nakonec letošního roku, divadlo zavře. Současně kritizuje skutečnost, že o grantech rozhoduje úřad na poslední chvíli a ohrožuje tak chod divadla.

Apostrof II aneb Pokračování

5
Průměr: 5 (1 hlas)
Apostrof logo

Ještě před (dnes už víme, že vítěznými) Genetovými Služkami z jižní Koreje byla na programu letošního Apostrofu dvě představení.

Festival Apostrof I aneb Krátké shrnutí nebo dlouhá pozvánka

5
Průměr: 5 (3 hlasů)
Apostrof logo

Sousloví nezávislé a amatérské divadlo je poněkud sporná marketingová značka. Je to totiž škatulka natolik bezbřehá, že je prakticky nemožné si pod ní cokoliv představit. Bude to mezinárodní Šrámkův Písek? Nebo hůř, Jiráskův Hronov? A proč by mě to mělo vůbec zajímat?

Zpět nahoru