Film - Preview

Vary 2008 - úvodník

5
Průměr: 5 (1 hlas)
MFF KV 2008

Přestože UnBorn.cz funguje převážně jako pražský kulturní servis, karlovarský filmový festival je zkrátka událostí s příliš silným gravitačním polem. Proto se i my necháme vychýlit ze svých oběžných drah a vykročíme přes hranice hlavního města vstříc slunci našich filmových životů.

Evropský film v několika Dnech

5
Průměr: 5 (1 hlas)
california dreamin.jpg

V pražských kinech Aero a Světozor bude od 17. do 29. dubna probíhat přehlídka Dny evropského filmu. V tomto preview můžete nalézt několik tipů na snímky i speciální projekce.

Co hledat v Jednom světě

3.666665
Průměr: 3.7 (3 hlasů)
jeden svet.jpg

Až do čtvrtka 13. března bude v Praze probíhat 10. ročník festivalu Jeden svět. Jde o festival rozsáhlý a navíc i náležitě mediálně propagovaný. Z těchto dvou důvodů nemá smysl zabývat se jím zde komplexně, ale stojí za to krátce si připomenout několik výraznějších snímků a sekcí, které jsou pozoruhodné nejen pro dokumentární nadšence a vášnivé zastánce (či vášnivé odpůrce) lidských práv.

La Pelicula - Jarní prázdniny v zákoutích španělské duše

5
Průměr: 5 (4 hlasů)
La Pelicula


La Pelicula – přehlídka španělského filmu v Kině Světozor – slibuje výlet po spletitých cestách španělských životních osudů. Nečekejte, že procestujete Španělsko celé, ale i týden u moře s cestovkou potěší víc, než trčet v Praze v tomto počasí.

Zpět nahoru