Film - Recenze

Promarněné šance českého filmu: 3 sezóny ve studeném pekle

4.6
Průměr: 4.6 (5 hlasů)
C:\Documents and Settings\waiders\Plocha\Frostrupová\krobot.jpg

Ze silného příběhu o individualistovi uprostřed převratné doby, z milostného příběhu, který svět neviděl, z fascinujících změn státního převratu, z výpravného dobového velkofilmu, se stal sto a jeden pohled na Jindřiškou ulici, maloměstská vyprávěnka u studené náhražky kafe a ….

Vicky s Cristinou v Barceloně

4.833335
Průměr: 4.8 (6 hlasů)
vicky cristina barcelona.jpg

Co se stane, když se dvě naivní Američanky vypraví na léto do Barcelony a potkají temperamentního Španěla? Změní se jim od základu život? A co se stane, když se na jejich hlubokou životní zkušenost podíváme jemně ironickou perspektivou Woodyho Allena?

Hluchá surovost Funny Games U.S.

4.75
Průměr: 4.8 (4 hlasů)
Funny Games U.S.

Režisér Michael Haneke natočil americkou verzi svého o deset let staršího snímku Funny Games. Pokud chcete vidět lehce nadprůměrný hororový psychothriller, mohu vám Funny Games U.S. doporučit. Pro ostatní z vás, například pro ty, kteří čekají od filmu také nějakou tu myšlenku, je určena tato recenze.

Strach(y) a hnus(y) ze tmy

5
Průměr: 5 (4 hlasů)
strachy ze tmy2.jpg

V pražských kinech a dokonce i multiplexech máte možnost vidět pásmo animovaných hororových filmů Strach(y) ze tmy. Avšak když zůstane jen u „možnosti vidět“, o nic podstatného nepřijdete.

Francouzští producenti měli nápad dát dohromady skupinu současných komiksových výtvarníků a vytvořit pásmo animovaných filmů, jejichž spojujícím tématem by byl čirý děs a nejhorší noční můry. So far so good. Ovšem ruku v ruce s velkým potenciálem tohoto konceptu jde i neodbytný pocit, že se to prostě nemůže povést.

Vary 2008

5
Průměr: 5 (6 hlasů)
MFF KV 2008

Takže po roce jsme opět na místě činu.

Červené koberce sice nahradily koberce zelené, ale kina stále stojí a hlavně promítají. Nechme tedy celebrity na kobercích a pusťme se do filmů samých. 

 

 

 

Borůvková nuda

5
Průměr: 5 (1 hlas)
moje-boruvkove-noci1

Jistě: zdá se jako dobrý nápad zajít na herecký debut Norah Jones v režii Wong Kar-waie. Ovšem Moje borůvkové noci jsou emanací tak koncentrované nudy, že člověka podobné „dobré nápady“ na nějakou dobu přejdou.

Opět o severském filmu aneb Měsíc po Febiofestu

5
Průměr: 5 (2 hlasů)
Febio Fest

Kdo ví, proč se naše filmová rubrika profiluje jako velmi severská. I já nyní přispěji svou troškou do mlýna, tentokrát dojmy z letošního Febiofestu, neboť více než měsíční rozestup mi umožňuje již zcela zodpovědně tvrdit, že to byl opět mimořádný zážitek, který všechny nedomrlé Dny evropského filmu, nemluvě o zcela slaboduché české kinodistribuci, hravě předčí.

Milovaní - Duševní rekonvalescence po Švédsku

5
Průměr: 5 (4 hlasů)
Milovaní.JPG

Silný proud Skandinávské kinematografie do Prahy, tentokrát v rámci festivalu Dny evropského filmu, doplavil další velkou rybu. Jak už to u severských filmů bývá zvykem, namísto nemastného neslaného lutfisku se servíroval šťavnatý losos, byť pohříchu zalitý známou kontinentální pochutinou UHO. Švédům ale chutná i tak.

Praha - pivo, guláš, Chanov a Bořivoj Navrátil

5
Průměr: 5 (4 hlasů)
Praha

V krátké době máme možnost vidět (a někteří z nás i recenzovat) dalšího zástupce dánské kinematografie. Po Umění plakat přichází Ole Christian Madsen se snímkem Praha. Dočkali jsme se tedy kafkovsky laděné vize české metropole jako pozadí pro silný příběh, jak naznačovaly anotace?

Umění plakat, umění neplakat

5
Průměr: 5 (4 hlasů)
Umění plakat

Dánský snímek Umění plakat, který máme konečně možnost vidět i v českých kinech, bývá poněkud neadekvátně popisován jako „černá komedie“. Přestože je mnohem víc „černý“ než „komedie“, na kvalitě ani na působivosti mu to rozhodně neubírá.

Zpět nahoru