Všechny oblasti

Przyszedł czas na penetracje i halucynujące eksperymenty psychoakustyczne... Karbido: Stolik

4
Průměr: 4 (2 hlasů)
karbido-stolik.jpg

Někdy i z ciziny může přijet překvapení. Třeba parta chlápků, kteří hrají na stůl. Trochu divadlo, trochu koncert. Vlastně stačí nápad. Hrát známé melodie a písně - na stůl. Dřevěný. Spojení dělníků umění a dělníků dřeva. Na projektu se podíleli i truhláři. Polská skupina Karbido s projektem Stolik 26.dubna v Paláci Akropolis v Praze.

Teatro Pantomissimo in concert : Lenka Dusilová, Xavier Baumaxa, Radim Vizváry a Miřenka Čechová tiše pitvají lásku!

5
Průměr: 5 (3 hlasů)
Silent Love

Ještě jedna nová věc, než Miřenka Čechová a Radim Vizváry změní jména a utečou za hranice  - na jednom pódiu se sejdou (a sjedou?) s Xavierem Baumaxou a Lenkou Dusilovou. Kdo by to byl řekl?

„… nikdy s ničím, co se na jevišti kdy odehrálo, srovnatelné …“ : Derevo v Praze

4
Průměr: 4 (6 hlasů)
Derevo: Harlekin

Některé věci je dobré nenechat si ujít. Fyzické divadlo je teď hodně v módě, ale podívat se na představení, které vychází z autentického petrohradského undegroundu... i když, za dvacet let je hodně se může změnit ledacos. Dlouhá cesta. Výjimečná šance vidět novou show ruského Dereva, Harlekin, se naskýtá 30.března v žižkovském Paláci Akropolis.

Když Rakousko tančí ... rozhovor s Andreou Amort

5
Průměr: 5 (3 hlasů)
Taneční teorie v praxi aneb Weintretetanz Wiesenthal
Rozhovor s rakouskou taneční teoretičkou Dr.Andreou Amort o její knize Österreich tanzt a o hlavní taneční scéně ve Vídni - Tanz Quartier Wien (TQW).

Za tancem do Tanz Quartier Wien

5
Průměr: 5 (1 hlas)
Mary Wigman aneb z aktuálního repertoáru

Malý profil z velké vídeňské návštěvy - aneb kam ve spolkové metropoli za moderním tancem. 

Disciplüna: Síla brněnského zvyku

5
Průměr: 5 (3 hlasů)
Jan Mazák jako Caribaldi v Městském divadle Brno

Jako ironický špendlík si zabodlo Městské divadlo Brno do svého slušivého repertoárového oblečku inscenaci Síla zvyku, drama Thomase Bernharda v režii Hany Burešové.

Rusalka v metru - Ukvapený Kvapil?

5
Průměr: 5 (2 hlasů)
C:\Documents and Settings\Administrator\Plocha\DMK29ee87_NO_TEXT.JPG

V spektáklu jezerní merendy, Husa na Provázku v rámci projektu Cesta za Rusalkou vykročila za Kvapilovým libretem, vedena bratry Formany. Nejasná zrada z lidskosti, kterou duše nezvyklá nemůže pochopit a drcena realitou hroutí se tak do sebe, je tematickou sestrou Kvapilovy Princezny Pampelišky (1897).

Promarněné šance českého filmu: 3 sezóny ve studeném pekle

4.6
Průměr: 4.6 (5 hlasů)
C:\Documents and Settings\waiders\Plocha\Frostrupová\krobot.jpg

Ze silného příběhu o individualistovi uprostřed převratné doby, z milostného příběhu, který svět neviděl, z fascinujících změn státního převratu, z výpravného dobového velkofilmu, se stal sto a jeden pohled na Jindřiškou ulici, maloměstská vyprávěnka u studené náhražky kafe a ….

Od velké operety k velké operetě (Divadlo v Dlouhé: U Hitlerů v kuchyni)

2
Průměr: 2 (4 hlasů)
C:\Documents and Settings\Venca Párek\Plocha\Zbytečnosti\uhitleru.jpg

Místo pohodové rodinné komedie z národních dějin nám režisér Jan Borna s celým ansámblem Divadla v Dlouhé přináší šokující jízlivou show o tom, jací jsme a jací jsme byli.

Divadlo Komedie v ohrožení a kulturní fronta ve zbrani

4
Průměr: 4 (6 hlasů)
C:\Documents and Settings\Venca Párek\Plocha\Zbytečnosti\ddp.ashx

Ředitel

Ředitel Divadla Komedie Dušan D. Pařízek oznámil, že pokud pražský magistrát nenavýší dosavadní 12 milionovou roční podporu jeho divadla, s koncem aktuálního grantu, který připadá nakonec letošního roku, divadlo zavře. Současně kritizuje skutečnost, že o grantech rozhoduje úřad na poslední chvíli a ohrožuje tak chod divadla.

Zpět nahoru