Všechny oblasti - Preview

Przyszedł czas na penetracje i halucynujące eksperymenty psychoakustyczne... Karbido: Stolik

4
Průměr: 4 (2 hlasů)
karbido-stolik.jpg

Někdy i z ciziny může přijet překvapení. Třeba parta chlápků, kteří hrají na stůl. Trochu divadlo, trochu koncert. Vlastně stačí nápad. Hrát známé melodie a písně - na stůl. Dřevěný. Spojení dělníků umění a dělníků dřeva. Na projektu se podíleli i truhláři. Polská skupina Karbido s projektem Stolik 26.dubna v Paláci Akropolis v Praze.

Teatro Pantomissimo in concert : Lenka Dusilová, Xavier Baumaxa, Radim Vizváry a Miřenka Čechová tiše pitvají lásku!

5
Průměr: 5 (3 hlasů)
Silent Love

Ještě jedna nová věc, než Miřenka Čechová a Radim Vizváry změní jména a utečou za hranice  - na jednom pódiu se sejdou (a sjedou?) s Xavierem Baumaxou a Lenkou Dusilovou. Kdo by to byl řekl?

„… nikdy s ničím, co se na jevišti kdy odehrálo, srovnatelné …“ : Derevo v Praze

4
Průměr: 4 (6 hlasů)
Derevo: Harlekin

Některé věci je dobré nenechat si ujít. Fyzické divadlo je teď hodně v módě, ale podívat se na představení, které vychází z autentického petrohradského undegroundu... i když, za dvacet let je hodně se může změnit ledacos. Dlouhá cesta. Výjimečná šance vidět novou show ruského Dereva, Harlekin, se naskýtá 30.března v žižkovském Paláci Akropolis.

Vary 2008 - úvodník

5
Průměr: 5 (1 hlas)
MFF KV 2008

Přestože UnBorn.cz funguje převážně jako pražský kulturní servis, karlovarský filmový festival je zkrátka událostí s příliš silným gravitačním polem. Proto se i my necháme vychýlit ze svých oběžných drah a vykročíme přes hranice hlavního města vstříc slunci našich filmových životů.

Hugo Demartini – Akce a proměna geometrické skladby

4.5
Průměr: 4.5 (2 hlasů)
Hugo Demartini

Právě probíhající výstava sochaře Huga Demartiniho je uspořádána z prací let 1968–1976. Toto období je u autora charakteristické vyhazováním předmětů – koulí, kvádrů, válců do vzduchu. Díky umělcovo pohybu se vytvořila neustále se měnící vztahová soustava. Známé jsou fotografie zachycující Demartiniho přímo v akci, či kompozice následně vzniklá na zemi. Jedna z takových akčních konstelací předmětů ve vzduchu je fixována v hlavní místnosti Topičova salonu.

Karel Valter – Místo, krajina, obraz

5
Průměr: 5 (2 hlasů)
Karel Valter

Topičův salon vystavuje do 30. dubna malířskou a grafickou tvorbu Karla Valtra (1909-2006). Valter byl členem skupiny Linie, která vznikla v roce 1931 a sdružovala básníky a výtvarníky (Josef Bartuška, Karel Fleischmann, Emil Pitter ad.).

Evropský film v několika Dnech

5
Průměr: 5 (1 hlas)
california dreamin.jpg

V pražských kinech Aero a Světozor bude od 17. do 29. dubna probíhat přehlídka Dny evropského filmu. V tomto preview můžete nalézt několik tipů na snímky i speciální projekce.

Czech Grand Design

5
Průměr: 5 (1 hlas)
Czech Grand Design

Pokud se zajímáte o design, navštivte Uměleckoprůmyslové museum, kde právě probíhá výstava Czech Grand Design. Jsou zde zastoupeni vítězové jednotlivých kategorií soutěže, která se koná každoročně. V kategorii Grafický designér roku vyhrálo Studio Najbrt (Zuzana Lednická, Aleš Najbrt) za design a styl labelu mojemoje, grafický design knih Život štěstí překvapení a Czech design 01 a orientační systém Českých drah.

Co hledat v Jednom světě

3.666665
Průměr: 3.7 (3 hlasů)
jeden svet.jpg

Až do čtvrtka 13. března bude v Praze probíhat 10. ročník festivalu Jeden svět. Jde o festival rozsáhlý a navíc i náležitě mediálně propagovaný. Z těchto dvou důvodů nemá smysl zabývat se jím zde komplexně, ale stojí za to krátce si připomenout několik výraznějších snímků a sekcí, které jsou pozoruhodné nejen pro dokumentární nadšence a vášnivé zastánce (či vášnivé odpůrce) lidských práv.

La Pelicula - Jarní prázdniny v zákoutích španělské duše

5
Průměr: 5 (4 hlasů)
La Pelicula


La Pelicula – přehlídka španělského filmu v Kině Světozor – slibuje výlet po spletitých cestách španělských životních osudů. Nečekejte, že procestujete Španělsko celé, ale i týden u moře s cestovkou potěší víc, než trčet v Praze v tomto počasí.

Zpět nahoru