Všechny oblasti - Recenze

Disciplüna: Síla brněnského zvyku

5
Průměr: 5 (3 hlasů)
Jan Mazák jako Caribaldi v Městském divadle Brno

Jako ironický špendlík si zabodlo Městské divadlo Brno do svého slušivého repertoárového oblečku inscenaci Síla zvyku, drama Thomase Bernharda v režii Hany Burešové.

Rusalka v metru - Ukvapený Kvapil?

5
Průměr: 5 (2 hlasů)
C:\Documents and Settings\Administrator\Plocha\DMK29ee87_NO_TEXT.JPG

V spektáklu jezerní merendy, Husa na Provázku v rámci projektu Cesta za Rusalkou vykročila za Kvapilovým libretem, vedena bratry Formany. Nejasná zrada z lidskosti, kterou duše nezvyklá nemůže pochopit a drcena realitou hroutí se tak do sebe, je tematickou sestrou Kvapilovy Princezny Pampelišky (1897).

Promarněné šance českého filmu: 3 sezóny ve studeném pekle

4.6
Průměr: 4.6 (5 hlasů)
C:\Documents and Settings\waiders\Plocha\Frostrupová\krobot.jpg

Ze silného příběhu o individualistovi uprostřed převratné doby, z milostného příběhu, který svět neviděl, z fascinujících změn státního převratu, z výpravného dobového velkofilmu, se stal sto a jeden pohled na Jindřiškou ulici, maloměstská vyprávěnka u studené náhražky kafe a ….

Od velké operety k velké operetě (Divadlo v Dlouhé: U Hitlerů v kuchyni)

2
Průměr: 2 (4 hlasů)
C:\Documents and Settings\Venca Párek\Plocha\Zbytečnosti\uhitleru.jpg

Místo pohodové rodinné komedie z národních dějin nám režisér Jan Borna s celým ansámblem Divadla v Dlouhé přináší šokující jízlivou show o tom, jací jsme a jací jsme byli.

Vicky s Cristinou v Barceloně

4.833335
Průměr: 4.8 (6 hlasů)
vicky cristina barcelona.jpg

Co se stane, když se dvě naivní Američanky vypraví na léto do Barcelony a potkají temperamentního Španěla? Změní se jim od základu život? A co se stane, když se na jejich hlubokou životní zkušenost podíváme jemně ironickou perspektivou Woodyho Allena?

Hluchá surovost Funny Games U.S.

4.75
Průměr: 4.8 (4 hlasů)
Funny Games U.S.

Režisér Michael Haneke natočil americkou verzi svého o deset let staršího snímku Funny Games. Pokud chcete vidět lehce nadprůměrný hororový psychothriller, mohu vám Funny Games U.S. doporučit. Pro ostatní z vás, například pro ty, kteří čekají od filmu také nějakou tu myšlenku, je určena tato recenze.

Němeček nemá v České knižnici co dělat

4.894365
Průměr: 4.9 (142 hlasů)
Zdeněk Němeček, spisovatel

Druhdy zřejmě prestižní edice Nakladatelství Lidové noviny Česká knižnice, jež měla zprostředkovávat základní a snad i kvalitní, leč zapomenutá díla české literatury v poměrně luxusní výtvarné úpravě, zároveň v „kriticky ověřené čtenářské edici“ a se zasvěceným komentářem, působí poslední dobou, jako by neměla žádnou koncepci.

ARS Electronica & Interaktivní umění

5
Průměr: 5 (9 hlasů)
rectable.jpg
V rakouském Linzi proběhl festival Ars Electronica. Město na týden ožilo setkáním lidí z celého světa nad novými technologiemi v umění i ve společnosti. Festival je také jednou z mála akcí vůbec, která se věnuje interaktivnímu umění – svěžímu uměleckému proudu těšícímu se v poslední době stále většímu zájmu.

Strach(y) a hnus(y) ze tmy

5
Průměr: 5 (4 hlasů)
strachy ze tmy2.jpg

V pražských kinech a dokonce i multiplexech máte možnost vidět pásmo animovaných hororových filmů Strach(y) ze tmy. Avšak když zůstane jen u „možnosti vidět“, o nic podstatného nepřijdete.

Francouzští producenti měli nápad dát dohromady skupinu současných komiksových výtvarníků a vytvořit pásmo animovaných filmů, jejichž spojujícím tématem by byl čirý děs a nejhorší noční můry. So far so good. Ovšem ruku v ruce s velkým potenciálem tohoto konceptu jde i neodbytný pocit, že se to prostě nemůže povést.

Tři sochařky – Smysluplné srovnávání na Hradě

5
Průměr: 5 (8 hlasů)
Tři sochařky.jpg
S díly významných sochařek 20. století – Věry Janouškové, Evy Kmentové a Aliny Szapocznikow seznamuje návštěvníky výstava, kterou pro Královský letohrádek zajímavým způsobem sestavila kurátorka Adriana Primusová.

Zpět nahoru