Czech Grand Design

Czech Grand Design

Pokud se zajímáte o design, navštivte Uměleckoprůmyslové museum, kde právě probíhá výstava Czech Grand Design. Jsou zde zastoupeni vítězové jednotlivých kategorií soutěže, která se koná každoročně. V kategorii Grafický designér roku vyhrálo Studio Najbrt (Zuzana Lednická, Aleš Najbrt) za design a styl labelu mojemoje, grafický design knih Život štěstí překvapení a Czech design 01 a orientační systém Českých drah.

Czech Grand DesignOriginály vítězných prací jsou z části přítomny, ale je jich tu opravdu minimum. Tento nedostatek nezachraňuje ani to, že jsou na stěně promítány krátké spoty, ve kterých jednotliví designéři představují své výrobky. Ty práce, které na výstavě uvidíte, jsou dekorativně nainstalovány do reálných kulis. Například kolekce chirurgických nástrojů Anny Hanzalové je situována do prostředí operačního sálu.

Zajímavá kategorie je Výrobce roku, v níž zvítězily UP závody, které byly nominovány za znovuobnovení legendární české značky a vznik nové kolekce nábytku podle návrhu českých designérů. Horní patro, neboli Síň slávy, je věnováno René Roubíčkovi za celoživotní přínos v oblasti designu skla a stále inspirující práci. Minulý rok představil soubor unikátních exponátů pro Moser a designoval Cenu Pavla Kouteckého.

Czech Grand Design
Uměleckoprůmyslové museum
6. 3.- 23. 3. 2008

Průměr: 5 (1 hlas)

Zpět nahoru