Výtvarné umění - Profily

Malé pražské galerie: Pouliční galerie - Vernon a DO/OKA

5
Průměr: 5 (2 hlasů)
Vernon

Možná nám v době nové kulturní politiky nezbyde, než se zaměřit na umění v ulicích – to je totiž oblast, která se rozvíjí bouřlivě, protože nepotřebuje žádnou státní či institucionální podporu.

Malé pražské galerie: Galerie Rakouského kulturního fóra (Jiří Franta a David Böhm: Snadná danost)

5
Průměr: 5 (3 hlasů)
Galerie rakouského kulturního fóra

Galerie Rakouského kulturního fóra, nacházející se na Jungmannově náměstí u kostela Panny Marie Sněžné, se od většiny ostatních galerií, které jsem zatím zařadila do cyklu Malé pražské galerie, odlišuje zejména tím, že je součástí dlouhodobého projektu kulturního oddělení rakouského velvyslanectví v Praze. Takže se oproti většině malých výstavních síní nepotýká s tradičními existenčními problémy...

Malé pražské galerie: Tranzitdisplay - Prostor transformace

5
Průměr: 5 (3 hlasů)
Transitdisplay

Další z malých galerií, které vznikly v poslední době v Praze, má již tradičně trochu krkolomný název, členitý prostor a odvážnou koncepci. Galerie Tranzitdisplay sídlící v Dittrichově ulici (která se mimochodem stává specificky kulturní oblastí – najdete v ní nejen transitdisplay, ale také knihkupectví a vydavatelství Polí pět a Labyrint) je prostorem pro audiovizuální experimenty.

Malé pražské galerie: FUTURA (Shanghype)

3.5
Průměr: 3.5 (4 hlasů)
Futura

Centrum pro současné umění a akci Futura sídlící v Holečkově ulici (přes nákupní centrum Nový Smíchov a park Sacré coeur je to maximálně 10 minut cesty z Anděla) je prostorem, v němž se všichni – kurátoři, umělci i diváci opravdu vyřádí.

Malé pražské galerie: Senzor

4.8
Průměr: 4.8 (5 hlasů)
Senzor

V centru Prahy, v Haštalské ulici, vznikla v prosinci roku 2007 galerie Senzor. Nejedná se o jeden z těch čistých, přestylizovaných prostorů nabízejících díla renomovaných autorů za fantastické ceny. Galerie a obchod jsou projekty nadačního fondu Samaya, který podporuje sirotčinec a školu v nepálském Káthmandú. Zakladatelé fondu, cestovatelé a buddhisté, oslovili mladé výtvarníky a ti projekt podpořili tím, že jim věnovali svá díla.

Zpět nahoru